Díky Tonicovi a jeho tipům už pár dnů mám letenky i na rok 2024. Jak jste na tom vy? Považuju je za značně spekulativní a přímo doufám v nějaké změny, aby se staly flexibilními. Leden Praha-Lisabon-Madrid (TP+ Portugália Airlines) Madrid-Lisabon (Portugália Airlines by TP) Lisabon-Praha (TP) Vídeň-Dammán-Vídeň (W6) za 40 €, poměněno a je z toho flex Únor Praha-Istanbul-Kapské Město a zpět (TK) Březen Praha-Istanbul-Soul a zpět (TK) Březen Vídeň-Jerevan-Vídeň (W4) na Velikonoce za 40 €, taky flex Doplněno: 2.6.2022  .

Vaše lety 2024

Založil ve fóru Co se nevešlo

Jiri Sindelar napsal(a):

01. Praha - Amman - Praha

03. Praha - Seoul -Praha 

06. Praha - Tirana - Praha

08. Praha - Kodaň- Kangerlussuaq- Ililissat a zpět

11. Praha - La Paz - Lima - Praha

Ještě doufám tak dva výlety.. ale prostě 25 dní dovolené a tři děti.. :)

 

Všechny lety s dětmi?

0 Citovat

Vyjma Peru ano:)

3 Citovat

Roman T. napsal(a):

...

02/ RRJ-CGH (ACN, C208) (prvýkrát RRJ, CGH, ACN, C208)
...

 

Ahoj, už jsi při návratu z karnevalu absolvoval tento let?

Já jej podnikl dne 30.1. v opačném směru a byla to jedna báseň!  Zprvu jsem se dost obávál zrušení, neboť předchozí týden většinu letů rušili kvůli nepřízni počasí (velmi deštivo). Ale usmálo se na mě štěstí a dokonce mi na check-inu ochotná Brazilka přehodila let z 15:15 na 13:40. Pak jsme v devíti-místné Cessně letěli 3 pasažéři a 2 piloti.


p-20240130-134211.jpg
p-20240130-144031-vhdr-on.jpg
p-20240130-132612.jpg
p-20240130-151512-vhdr-on.jpg

0 Citovat

Mıchal napsal(a):

..

Únor
Praha-Istanbul-Kapské Město (TK)
Kapské Město-Johanesburg-Victorial Falls (South African)
Livingstone-Lusaka (Zambia Airways)
Lusaka-Istanbul-Praha (TK)

...

Duben
Praha-Bělehrad-Budapešť (Serbian Airways)
Budapešť-Baku-Budapešť (Wizzair): rebook z Jerevanu 

...

Jaky byl let se Zambia Airways? Dival jsem se na mapu, ze po silnici by melo byt z Livingstonu do Lusaky okolo 500 km, po silnici pres 8 hodin. Bylo levnejsi letet nez jet nocnim autobusem?

A pro dubnovy vylet mas na mysli Air Serbia ci nejakou alternativni aerolinku?

0 Citovat

Ahoj.

Tahle vlákna mě hodně baví.

Tak letos zatím takto:

 

Leden: 

Praha - Londýn STN: Ryanair, 737-800

Londýn STN - Praha: Ryanair, 737-MAX8

Únor:

Praha - Bergamo: Ryanair, 737-800

Bergamo - Praha: Ryanair, 737-MAX8

Březen:

Praha - Riga: AirBaltic, a220-200

Riga - Praha: AirBaltic, a220-200

Praha - Budapest: Ryanair, 737-700

Budapest - Praha: Ryanair, 737-800

Praha - Mnichov: Lufthansa, a319

Mnichov - Lucemburk: Lufthansa, CRJ900

Lucemburk - Curych: Helvetic, Embraer E190

Curych - Praha: Swiss, a220-100

Duben:

Vídeň - Abu Dhabi: Etihad, 787-9

Abu Dhabi - Male: Wizz, a321-NEO

Male - Singapur: Singapore, a350-900

Singapur - Bangkok BKK: Singapore, 787-10

Bangkok BKK- Singapur: Scoot, a321-NEO

Singapur - Sydney: Scoot, 787-9

Sydney - Honolulu: JetStar, 787-8

Honolulu - Maui: Hawaiian, 717-200

Maui - Honolulu: Hawaiian, 717-200

Honolulu - New York JFK: Hawaiian, a330-200

New York JFK - Londýn LGW: Norse, 787-9, Premium ECO

Londýn LGW - Praha: EasyJet, a320

 

Říjen: 

Praha - Istanbul: Turkish, a321

Istanbul - Singapur: Turkish, a350-900

Singapur - Kuala Lumpur: Ethiopian, 787-8

Kuala Lumpur - Phuket: Malaysia, 737-800, Business

Listopad:

Krabi - Kuala Lumpur: AirAsia, a320

Kuala Lumpur - Singapur: Singapore, a350-900, Premium ECO

Singapur - Londýn LHR: Singapore, a380-800

Londýn LHR - Helsinky: Finnair, a350-900, Premium ECO

Helsinky - Praha: Finnair, a321

 

Snad tam ještě něco přibude, ale dovolená 0 :(

 

4 Citovat

Jiri Sindelar napsal(a):

01. Praha - Amman - Praha

03. Praha - Seoul -Praha 

06. Praha - Tirana - Praha

08. Praha - Kodaň- Kangerlussuaq- Ililissat a zpět

11. Praha - La Paz - Lima - Praha

Ještě doufám tak dva výlety.. ale prostě 25 dní dovolené a tři děti.. :)

 

Tak ještě navic:

9. Praha - Tallin - Praha

A místo Jižní Ameriky

11. Praha - Londýn - Singapur - Jakarta - Makassar - Palu - Gorontalo - Jakarta - Singapur- Londýn- Praha

 

2 Citovat

Leden

  • Vídeň - Istanbul SAW - Nur-Sultan - Istanbul SAW - Vídeň (Pegasus)

Únor

  • Praha - Madrid (Iberia): award
  • Madrid - Istanbul - Praha (Turkish): award v business class
  • Praha - Istanbul - Kapské Město (Turkish) - Airbus A350
  • Sightseeing helikoptérový let v Kapském Městě: Bell 407
  • Kapské Město - Johannesburg - Victoria Falls (South African Airways)
  • Livingstone - Lusaka (Zambia Airways) - Dash 8-400
  • Lusaka - (Dar-es-Salám) - Istanbul - Praha (Turkish)

Březen

  • Praha - Istanbul - Soul (Turkish)
  • Pusan - Soul (Korean Air)
  • Soul - Istanbul - Praha (Turkish)

Duben

  • Praha - Bělehrad - Budapešť (Air Serbia) - ATR A72-600
  • Letecký den na letišti Budaörs (LHBS) - Rubik R18 Kánya
  • Budapešť - Baku (Wizzair)
  • Baku - Nakhchivan - Baku (Azerbaijan Airlines) - E190
  • Baku - Budapešť (Wizzair)

Květen

  • Budapešť - Praha (Ryanair)

Zbývá proletět:

  • Praha - Istanbul - Almaty (Turkish): award
  • Almaty - Delhi - Kathmandu (IndiGo)
  • Kathmandu - Istanbul - Praha (Turkish): award

Červen

  • Praha - Poznaň (Ryanair)

O mnoho víc už nebude, protože 25 dnů dovolené a nový několik týdnů starý člen rodiny.

0 Citovat

Asi neumím nějak počítat, 25 dovolené na toto.  Takže vyplývá, že ty lety jsou pouze zpáteční? Nedovedu si představit cesty do JAR, JK, Indie a ostatní menší státy, že by na cestování tam vystačilo těch 25 dni. Anebo jsou to cesty fakt sobota tam - neděle zpátky.  Což je nesmysl. 
celkově nechápu podle počtu letu ostatních, skoro každý měsíc nějaký let. Zajímá mě co takhle lidi dělají a mají za povolání. Nemyslím to ani z finančního pohledu, a pravé s toho časového 🙃

7 Citovat

Každý jsme jiní. Někoho baví létat i umí hledat levné letenky. Týden v Kapsku, Soulu nebo Nepálu stačí. Letos jsem na sumě lehce přes 6000 za long haul. Někdo to dá za cesty do Řecka se Smart Wings. Plus se ještě letos vybírají awardy kvůli mimi.

To mě ještě čeká ještě vybrat nějakou jednosměrku u Turků z Budapešti a jednu jednosměrku za avios (Londýn nebo Madrid). 

1 Citovat

tak recept je jednoduchy, oddychovat sa ma  v praci, pocas vyletov sa maka :D Clovek hned zisti, ze co sa da stihnut za tych 8-9 hodin ked nesedi v robote. Ale samozrejme chapem, ze kto pracuje fyzicky, tak radsej da prednost kupacke a all inclusive.

3 Citovat

ja treba davam 3x delsi mimoevropy rocne (letos Gronsko 9 dni, Korea 9 dni, Indonesie 16 dni), vzdy odlet patek navrat nedele, pak uz jen prodlouzene vikendy Estonsko, Albanie, Jordansko..samozrejme je to malo,,a presne razim heslo "odpocivat mohu doma", takze si dam nejaky nocni presun a od rana do vecera se jede nonstop:)taky uz cim jsem starsi tak jsem uplne z mych dovolenych vyrizenej:)

2 Citovat

Ono to nie je až tak o oddychovaní ani o lacných letenkách ale o osobných preferenciách. 

My sme boli v JAR 3 týždne, rozhodne sme nesedeli na prdeliach a ani nás nenapadlo cestovať do nejakej inej krajiny. Niekto by za ten čas stihol Namíbiu, Botswanu, Zimbabwe a Zambiu.

Mňa osobne najviac bavia tie nie úplne turistické miesta kam chodia predovšetkým miestny. Spoznať mentalitu, zvyky, atmosféru krajiny z môjho pohľadu chce čas. Kľudne strávim pár hodín rozhovorom s náhodným okoloidúcim o jeho živote a problémoch. Aj za svoje najlepšie zážitky považujem tie z miest kde sme stretli minimum turistov. 

Niekto chce vidieť to najzaujímavejšie v každej krajine, preletieť sa špecifickým typom lietadla, ide za špecifickým cieľom. 

Každý sme iný a zaujímajú nás iné veci. Každopádne gratulujem k mimi Michal :) 

9 Citovat

Romane, to nemusíš řešit, prostě pokud se nechceš honit jak nadmutá koza a týden ti připadá málo na to, aby ses kvůli tomu kodrcal někam do tramtárie na druhej konec světa, tak prostě tímhle způsobem cestovat nebudeš. Nejsou to žádný závody, i když zrovna tohle vlákno tak působí. Pro někoho jsou důležitý nalítaný míle a jejich velkej počet, jinej si zase radši na místě dá víc času a pomalejší tempo a nehoní se za počtem razítek v pasu.

Cestuj tak, jak to vyhovuje tobě a podle svých vlastních možností (třeba těch 25 dnu dovolene).

7 Citovat

Tak ono se to casem meni, rostouci deti nechteji slapat od rana do vecera po vyletech, natoz po pamatkach, takze toho stihneme pulku, zbytek je plaz, restaurace, vegeteni a pak dalsi utrum je napr. stavba domu, kde to pozere veskery cas a energii. Takze za 5 let to muze byt zase jinak. Oddychovat v praci si neumim predstavit, pokud nekdo podnika a neni zamestnanec. Jedine, ze to beru tak, ze je sice nekdo mesic na Bali, ale stejne tam sedi ceky den u PC.

0 Citovat

oddychovat v praci v zmysle "fyzicky"

0 Citovat

No ja se teda na ceste unavim i "mentalne" a tim jak prestanu myslet na praci, tak jsem potom par dnu dost dezorientovana, nez jsem zase schopna neco smysluplne delat :-) Do toho doma bordel, vybalovani, prani atd.

0 Citovat

Já to třeba stíhám v rámci 25dni dovolené. (Každý rok kolem 35 segmentů +-).

viz můj výčet.

V dubnu 15dní dovolené(+8dní SO/NE)

V říjnu 6dní dovolené (+4dny SO/NE, 1x svátek)

Vánoce 3dny a ještě zbyde…

Mam tam i 2x jednodenní otočku a zbytek víkendy (odlet v pátek večer a návrat v neděli večer)

 

chce to dobre plánovat a brát v potaz svátky, případně den odletu aby se tam natáhli i ty víkendy “okolo”…

1 Citovat

romancient napsal(a):

Asi neumím nějak počítat, 25 dovolené na toto.  Takže vyplývá, že ty lety jsou pouze zpáteční? Nedovedu si představit cesty do JAR, JK, Indie a ostatní menší státy, že by na cestování tam vystačilo těch 25 dni. Anebo jsou to cesty fakt sobota tam - neděle zpátky.  Což je nesmysl. 
celkově nechápu podle počtu letu ostatních, skoro každý měsíc nějaký let. Zajímá mě co takhle lidi dělají a mají za povolání. Nemyslím to ani z finančního pohledu, a pravé s toho časového 🙃

Treba ja si nedovedu predstavit ze nych nekde byl mesic. Desi me to. Naopak pro me je obrovsky relax uz samotna cesta, nikde si neodpocinu vic, nez za letu nebo i treba jedom v blbem hotelu, kde vim, ze po me nikdo nebude nic chtit, nemusim zejtra vstavat apod.

A tak nemam problem si udelat 3 denni vejlet do USA, klidne az na vychodni pobrezi, jen se podivat po meste ci nejakych pamatkach a kouknout na par dalsich mist, ktery jsem nestihl minule.

Takze at si kazdej rika co chce, ale uz ted se neskutecne tesim na listopadovy vejlet do Singapuru a Taipeje, i kdyz to bude dohromady jen tejden vcetne cesty a pres 30 hodin v letadle - pravda, prijemne okorenych premium economy SQ , CI a LX.

 

4 Citovat

Ala napsal(a):

No ja se teda na ceste unavim i "mentalne" a tim jak prestanu myslet na praci, tak jsem potom par dnu dost dezorientovana, nez jsemzase schopna neco smysluplne delat :-) Do toho doma bordel, vybalovani, prani atd.

ano presne, debordelizace po prijezdu 4 lidi mi tfva cca 4-5 dni🤦‍♀️

1 Citovat

Čím jsem starší, tím jsou moje výletu kratší a víc na pohodu. Méně míst a více relaxu. Už se nepotřebuju každý den někam přesunovat a honit za co největším počtem míst. Taky už mě nezajímají ty profláklá místa, kam cestuje každý.


Jinak jak píše Lord. Už jenom to, že člověk vyjede na pár dnů, vypne a jediné co řeší, kdy půjde na snídani a kam ten den vyrazí, je obrovský relax. Osobně miluju, když sednu do vlaku směr letiště :-). To je skvělý pocit. Na jednodenní výlety á la Tonic ale rozhodně nejsem.  Min.  3 dny ( 2 noci v destinaci). 

1 Citovat

Tenhle topic stejně slouží spíš pro chlubení pro stejně postižené lidi, kdo toho kolik stihnul, jaký extravagantní letecký itinerář měl nebo případně kdo co koupil levněji. Rozhodně se nedá říct, že by zde vynikl let 1x ročně s cestovkou na Rhodos, s vánočními nákupy v Londýně nebo 1 dvouměsíční cesta do Bangkoku.

Katka_1: Rozhodně je toho dostatek co dělat v JAR i několik týdnů, ale to není jen v okolí Kapského Města. Pak to chce auto a to v 1 moc nedává smysl. 

6 Citovat

Tak zatím jen tohle https://my.flightradar24.com/Mvicha/2024 

 

zajímavý byl osmiminutový let Kasos-Karphathos s ATR 42-600 Olympic Airu a prolétnutí se King Airem B200 Jonairu ve Švédsku.

Ale už mi 20 dnů dovolené začíná povážlivě docházet :-( . Takže musím klasicky plánovat víkendovky s příjezdem v pondělí ráno a průběžným přechodem do práce... 5:30 dojezd domů a v 6:00 už na značkách v Kolbence... :-(

Co se týká "debordelizace", tak ta trvá pár minut, protože pro naše cestování je cokoliv, co se nevleze do příručáku, zbytečné.

4 Citovat

Ja jezdim taky jen s prirucakem, resp, jen s malym batuzkem do lowcostu, do velkyho kufru bych ani nevedela co tam dat, ale stejne musim debordelizovat.

2 Citovat

Tise zavidim vsem, co muzou v letadle spat a moc jim nevadi jetlag. Ja jsem vzdycky nekolik dni rozbita, po navratu taky, tim padem pro me bohuzel neexistuje neco ve stylu Japonsko na 10 dni (dva vikendy a tyden mezi nimi).

Pokud je tady nejaky casto letajici nespavec, resili jste to i treba nejakou medikaci? Nemyslim primo prasky na spani, ale uvazuju o tom, ze si ted lupnu jeden Kinedryl, ktery na me pusobi dost tlumive.

0 Citovat

Sice nejsem nespavec, ale spani v letadle se mi vyrazne zlepsilo pote, co jsem zacal do letadla nosit uzavrena sluchatka s potlacovanim hluku (ANC).

Takze pokud ta nespavost je zpusobena kravalem a hlukem, tak sluchatka vas hodi do uplne jineho, vlastniho ticheho sveta, ve kterem budete spat jak v posteli s nebesy.

0